Personel Alımları

Anadolubank Personel Alımı

By

on

Anadolubank personel alımı yapmaya devam ediyor. Eğer sizde Anadolubank’ta çalışmak isterseniz bu fırsatı kaçırmayın.

Anadolubank Personel Alımı yapıyor. Sizde Anadolubank’ta çalışmaya başlayarak iyi para kazanmak istemez misiniz? Anadolubank’ta işe başlayarak geleceği olan bir kariyer sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Anadolubank Türkiye’nin her yerinde çalışma alanı olduğu için Türkiye’nin her yerinde personele ihtiyaç duymaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun başvuru yapabilirsiniz. Anadolubank iş başvurusunda bulunmak için, alt kısımda paylaştığımız ayrıntılı bilgileri inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

ANADOLUBANK A.Ş. 

Tarihçe

Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

1997 yılında Özelleştirme İdaresi’nden satın alınarak faaliyetlerine başlayan Anadolubank, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlamış ve ülkemiz bankacılık sektörünün saygın isimleri arasındaki yerini almıştır.

Habaş ismi, Anadolubank’ın yurt içi piyasalarda olduğu kadar uluslararası arenada da riski kabul edilen bir kurum kimliğine kavuşmasında önemli rol oynamıştır.

Bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarında her türlü ürünü müşterilerinin hizmetine sunan Anadolubank, değişken müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme konusunda iddialı bir kurumdur. Yetkin kadrosu, hızla gelişmekte olan fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ile teknolojik altyapısı bu anlamdaki çalışmalara büyük katkı sağlamaktadır.

Anadolubank, faaliyete geçtiği günden itibaren uluslararası alanda etkin bir politika izlemiş, uyguladığı etkin pazarlama stratejisi sonucunda güçlü bir muhabir ağı tesis etmiştir. Sağladığı uluslararası kredi olanakları, Bankanın dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermesini olanaklı kılmıştır.

Türk ekonomi tarihinde benzeri görülmemiş bir mali krizin yaşandığı 2001 yılında Anadolubank likidite yönetimine verdiği büyük önem sayesinde bu süreci en az araç hasar sorgulama atlatmayı başarabilmiştir. GSMH’nın %9.4 oranında küçüldüğü 2001 yılı, Türk Lirası’nda tarihi bir değer kaybının kaydedildiği, işsizlik oranının üst seviyelere tırmandığı, hemen hemen tüm sektörlerde kapasite kullanım oranlarının büyük ölçüde düşüş gösterdiği bir yıl olarak hatırlanacaktır. Anadolubank, izlediği dikkatli mali politikalarının sonucunda bu kaotik süreci kendi lehine kullanma becerisini göstermiş; geleceğe yönelik planlarını oluşturarak yeni rekabet şartlarına uyum anlamında kendisini her anlamda yarınların bankacılığına hazırlamayı başarabilmiştir.

Anadolubank’ın ana hissedarı olan Habaş Grubunun gücü ve kesintisiz desteği Bankanın en önemli varlıklarındadır. Habaş Grubu, büyüme sürecinde ve ihtiyaç duyulabilecek her anda, Bankanın özvarlıklarına gerekli katkılarda bulunmaktan Grup ticaret hacimlerini yönlendirmeye kadar farklı boyutlarda Anadolubank’a destek olmaya ve hissedar olmanın kendisine yüklediği ödevleri eksiksiz yerine getirmeye devam edecektir.

İŞTİRAKLER

• Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
• Anadolubank International Banking Unit Ltd.
• Anadolubank Nederland N.V.
• Anadolu Faktoring

STRATEJİK VİZYONUMUZ

“Hizmette insanı ön planda tutarak, reel sektör firmaları ve bireysel müşterilerinin tüm bankacılık ihtiyaçlarını karşılayan, yenilikleri hızla uygulayan, finansal gücünü her zaman yüksek tutan, orta ölçekli ticari bankalar arasında lider olmak.”

KURUM KÜLTÜRÜMÜZ

İtibarımız en değerli varlığımızdır,

Yasa, kural ve etik değerlere saygılıyız,

Başarının ekip çalışmasıyla kazanılacağına inanıyoruz,

Tüccar mantığıyla çalışırız,

Müşteri odaklıyız,

Yeniliğe açığız,

Yalın ve pratiğiz,

İşimizi ve kendimizi sürekli geliştiririz.

PERSONEL PROFİLİ

Personel yapısı: 30.04.2012 tarihi itibariyle;

Şube sayısı : 88
Personel sayısı : 1.923
Kadın çalışan oranı : % 48
Erkek çalışan oranı : % 52
Yaş ortalaması : 33
Lisans Mezunu : % 79
Lise Mezunu : % 21

About admin

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir