Taşeron işçi haberleri

Bakan Çelik Taşeron İşçilere Sitem Etti

By

on

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilere yönelik olarak twitter hesabından yaptığı açıklama ile dikkat çekti.

Bakan Çelik Taşeron İşçilere Sitem EttiBakan Çelik, “Taşeron işçisi, asıl işte çalıştırılamayacak, bu kadar net” açıklamasına tepki gösteren taşeron işçilere twitter adresinden cevap verdi. Çelik, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Taşeron konusunda yaptıklarımızı, verdiğimiz mücadeleyi görmüyorsanız ne söyleyeyim? Zamanla anlarsınız ama helalliği nasıl alacaksınız bilemem.” ifadelerini kullandı.

Çelik, Mayıs ayında Şanlıurfa’da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, taşeron işçilerle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Çelik burada, “Yasal düzenleme bitti. Hizmet alımı nerede yapılacaksa Bakanlar Kurulu bunları belirleyecek, sendikalarla beraber, ama asıl taşeron işçisi, asıl işte çalıştırılamayacak. Bu kural gelmiş ve bitmiştir. Taşeron işçisi, asıl işte çalıştırılamayacak, bu kadar net.” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Çelik bu açıklamaları sonrasında taşeron işçilerinin eleştirilerine maruz kalınca, sahur vakti resmi twitter hesabından taşeron işçilere sitem eden açıklamalarda bulundu.

Çelik Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, icraatlarını anlatırken, “Taşeron konusunda yaptıklarımızı verdiğimiz mücadeleyi görmüyorsanız ne söyleyeyim? Zamanla anlarsınız ama helalliği nasıl alacaksınız, bilemem.” ifadelerini de kullandı.

About admin

Recommended for you

1 Comment

  1. i vural

    5 Temmuz 2015 at 16:56

    ne helalliği be yatacak yerin yok sayın bakan kimin kime hakkı geçiyorsa zehir zıkkım olsun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir