İşkur Haberleri

İşkur’dan öğrencilere günde 38 TL harçlık

By

on

İŞKUR tarafından faaliyete geçirilen “işbaşı eğitim programı’yla üniversite öğrencilerine gelir sağlanacak. Öğrencilere günde 38 lira verilecek.

işbaşı eğitim programıİŞKUR Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık, proje sayesinde nitelikli iş gücü oluşturmanın yanında üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlayacaklarını söyledi.

Bulanık, üniversite 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin iş deneyimi kazanarak mezun olacaklarını kaydetti. Projenin İŞKUR Genel Müdürü tarafından açıklanmasının ardından Hatay İŞKUR İl Müdürlüğü olarak harekete geçtiklerini ve Mustafa Kemal Üniversitesi’yle bir protokol imzaladıklarını belirten Bulanık, şu bilgileri verdi: “Amacımız istihdamı artırmak. Bu programla öğrencilerimizin çalışma hayatına intibakını sağlamak istiyoruz. Öğrenci mezun olacak çalışma hayatına atılacak ama hiçbir iş tecrübesi olmayacak.

İŞ HAYATINI TANIYOR

Öğrencilerimizi zorunlu veya zorunlu olmayan staj programına dahil etmiş oluyoruz, hem stajına sayılmış oluyor, hem çalışma hayatını tanıyor. Aynı zamanda meslek sahibi yapıyoruz”

EN FAZLA 8 SAAT ÇALIŞACAK

İşbaşı eğitim programına katılan öğrencilere çalıştıkları gün başına 38.48 lira ücret verileceğini ifade eden Bulanık ‘Bu da bir öğrenci için gerçekten iyi bir cep harçlığı. Programa göre en az 5 en fazla 8 saat çalışılabilecek” dedi.

About admin

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir