Memur Alımları

PTT Memur Personel Eleman Alımı 2018

By

on

PTT bildiğiniz gibi ülkemizde uzun yıllardan beri hizmet vermekte olan büyük kurumlar arasında yer almaktadır. Özellikle son 5 senedir yaptığı büyük ataklarla da kendisini ispatlamış ve birçok sektörde aktif olarak rol almaya başlamıştır. PTT Kargo, PTTcell ve PTT Avm gibi birçok atılımı gerçekleştiren kurum, ciddi şekilde piyasalara el atmayı başarmıştır. Özellikle para transferleri konusunda kendisini geliştirmiş ve işleri hızlandırmış olan PTT gerçek anlamda bir kurum oldu diyebiliriz. Eskilerde çok pasif kalmakta olan PTT artık bildiğiniz gibi kredi de vermektedir. İsteyen herkese 50.000 TL ye kadar kredi vermekte olan firma birçok avantaj ve düşük oranlarla da müşterilerini memnun etmektedir. Bu sebepten dolayı da sürekli eleman almakta ve işlerini büyütmektedir. Özellikle Kargo sektörüne girdiklerinden bu yana çok ciddi personel eleman alımı yapan PTT bundan sonrada alımlarına sıkça devam edecek gibi görünüyor.

PTT memur personel eleman alımı 2018 yılı içerisinde de gerçekleştirilecek olup belki birden fazla olacak şekilde yapılabilir. Yıl içerisinde belirli dönemlerde alımlarını yapan PTT eleman ihtiyacı oldukça da bunu gerek yerlere bildirmektedir. Peki, PTT işe alım süreci nasıl işlemektedir? Hangi şartlar aranmakta ve hangi özellikler aranmaktadır? PTT mülakat ya da yazılı sınav yapmakta mıdır? İşte bu soruların hepsine bu makalemizde cevap bulmaya çalışacağız.

PTT İşe Alım, Başvuru

Bu süreç içerisinde KPSS ye girmiş ve Yönetim Kurulunun belirlemiş olduğu puanı almak şartı bulunmaktadır. Eğer bu şartları sağlıyor ise adaylar işe alınabilirler. Eğer istenilen puanın altında bir puan alınmış ise işe girmekte mümkün olmayacaktır. KPSS puanına göre kimlerin yazılı ya da sözlü sınavına gireceğine yine aynı şekilde PTT Yönetim Kurulu karar verecektir. Buradan şunu anlayabiliyoruz ki eğer KPSS puanınız yüksek ise işe girme şansınızda o kadar fazla olacaktır.

PTT memur personel eleman alımı 2018 yılı içerisinde belki farklılıkta gösterebilir ancak; geçtiğimiz yıllarda bu şekilde olduğunu gördüğümüzden şimdiden sizlere bu bilgileri rahatça verebiliyoruz. Aynı şekilde eğer alımlarda herhangi bir değişiklik söz konusu olursa, zaten bildiğiniz gibi PTT bunları ayrıca hem kendi sitesinden hem de gerekli yerler aracılığı ile bildirecektir.

PTT Memur Personel Eleman Alımı Nasıl Yapılır?

Açıktan PTT ye girmiş olan herkes ilk başta 4 aylık bir deneme süresine tabii tutulacaktır. Bu 4 ayın sonrasında kişilerin kurumda çalışıp çalışmayacağı hakkında bilgi verilecektir. Eğer kişiler buraya uyum sağlayabilirlerse, devam edilecektir. Fakat dediğimiz ilk gibi ilk başta sadece 4 aylık deneme sözleşmesi yapılacaktır. Eğer PTT memur personel eleman alımı gerçekleşmiş olup deneme sürecinde başarılı olurlar ise ilk olarak 3 yıllık bir sözleşme imzalanacaktır. Bu 3 yıl boyunca da grev yapma ya da toplu halde görevden çekilmek gibi eylemlere çalışan memurlar kesinlikle katılamayacaklardır.

Dediğimiz gibi geçtiğimiz senelerde bu kuralları uygulayan PTT memur personel eleman alımı 2018 yılı içerisinde bu şekilde de devam ettirebilir. İster internet sitemizi takipte kalabilir, isterseniz de PTT’nin kendi sitesini düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.

About admin

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir