Personel Alım Haberleri

Sağlık Bakanlığının personel alımında kadrolar boş kalır mı?

By

on

Sağlık Bakanlığının personel alımında kadrolar boş kalır mıSağlık Bakanlığı, bayram öncesinde yaptığı açıklamada sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, bayram öncesinde yaptığı açıklamada toplam 4 bin 920 sözleşmeli personel personel alımı yapacağını duyurdu.

KPSS yönetmeliğinde yer alan hüküm gereğince, sadece merkezi yerleştirmelerde yerleşen adaylar, aynı KPSS puanıyla sonraki yerleştirmelere başvuramamaktadır. Sağlık Bakanlığının 4/B’li personel alımı bir merkezi alım değil kurumsal alımdır. Tek farkı alımı Sağlık Bakanlığı değil ÖSYM yapmaktadır. Ancak alımı ÖSYM’nin yürütmesi, bu alımı merkezi alım yapmamaktadır. Bu nedenle, 4/B’li alıma başvurup yerleşenler,Kasım ayındaki 2015/2 KPSS merkezi tercih işlemlerine de başvurabilecektir.

Ancak, Kasım’daki 2015/2 KPSS alımlarında, Sağlık Bakanlığının kadrolu memur alımı olmayacak, olsa bile en fazla 600 adet olacaktır. Zira, Sağlık Bakanlığına, 2015 yılı için verilen atama izni sayısı 10 bindir.Tıklayın. Bu sayının 9 bin 360’ı, 2015/1 KPSS merkezi alımlarında kullanılmıştır. Dolaysıyla, kalan atama izni sayısı çok azdır. Zaten kalan atama izni sayısının bir bölümü de istifa sonrası dönüşlerde kullanılmıştır.

Bu bağlamda, 4 bin 920 kişilik sözleşmeli alımda, kadrolarını yerleşenlerin Kasım’daki alıma da başvurmaları nedeniyle boş kalması gibi bir durum olmayacaktır. (memurlar.net)

About admin

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir